ikthm

Digitalna strategija

Spoznali boste zakaj se je sploh potrebno ukvarjati z digitalno strategijo, kako jo pravilno razumeti, kako zastaviti pripravo in njeno izvedbo ter spremljanje. Kako je digitalna strategija povezana s poslovno strategijo, z digitalnim poslovanjem in digitalno preobrazbo. Kje naj se nahaja digitalna strategija in kateri so njeni ključni elementi. Strategija brez uspešnega prenosa v poslovno prakso je samo slika neuresničene lepše prihodnosti, enako velja tudi za digitalno strategijo.

Datum: 22. 11. 2018 / 13:00 - 15:15
Kraj: GZS, Poslovna oaza
Predavatelji: Aleš Štempihar
Kontakt: Maruša Boh, marusa.boh@gzs.si

Vabilo na strokovni dialog z MJU v zvezi s pripravo javnega naročila »Platforma IoT za digitalno Slovenijo«

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo vabi vse zainteresirane na strokovni dialog v zvezi s pripravo javnega naročila »Platforma IoT za digitalno Slovenijo« v okviru katerega želi pridobili informacije, ki jim bodo koristile pri pripravi dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila.

Javni razpis za vzpostavitev ali nadgradnjo elektronskega poslovanja v MSP v obdobju 2019-2022 »E-POSLOVANJE 2019-2022« Datum: 10. september 2018

Javna agencija Republike Slovenije za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije (SPIRIT) je objavila Javni razpis za vzpostavitev ali nadgradnjo elektronskega poslovanja v MSP v obdobju 2019-2022 »E-POSLOVANJE 2019-2022«.

Najava javnega razpisa za izvedbo storitev za spodbujanje digitalizacije malih in srednjih podjetij v Republiki Sloveniji v letih od 2019 do 2023 »DIGITALIZACIJA 2019-2023«

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je objavilo najavo javnega razpisa za izvedbo storitev za spodbujanje digitalizacije malih in srednjih podjetij v Republiki Sloveniji. Objava razpisa je predvidena novembra 2018.

Javna agencija Republike Slovenije za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije (SPIRIT) je objavila Javni poziv za sofinanciranje tržnih raziskav, mednarodnih forumov in certifikatov v letu 2018, ki je namenjen povečevanju konkurenčnosti mikro, malih in srednjih podjetij (v nadaljevanju MSP) na tujih trgih ter zviševanju stopnje internacionalizacije teh podjetij.

Za pilotne in demonstracijske projekte je razpisanih 56,6 milijonov evrov »DEMO PILOTI II 2018«

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je objavilo javni razpis za izbor operacij za pilotne in demonstracijske projekte »DEMO PILOTI II 2018«, ki je namenjen razvoju in predstavitvi prebojnih in inovacijskih projektov na področjih uporabe Strategije pametne specializacije Slovenije (S4). Razpis je vreden 56,6 milijonov evrov, od tega je 41,4 milijonov evrov namenjenih za Kohezijsko regijo Vzhodna Slovenija in 15,17 milijonov evrov za Kohezijsko regijo Zahodna Slovenija. Rok za prijavo je 23. oktober 2018, projekti pa se bodo lahko izvajali do največ treh let.

IKT Horizontalna mreža za razvoj digitalnih kompetenc v Sloveniji

Danes vse več delovnih mest zahteva višjo raven digitalnih kompetenc in to nikakor ne velja le za panogo informacijsko komunikacijske tehnologije. Prelomni procesi v gospodarstvu, hitre spremembe poslovnih modelov in nove tehnologije se močno odražajo tudi na področju pridobivanja in izobraževanja kadrov, ki bi lahko sledili in sooblikovali nove razvojne in poslovne priložnosti.

Prihajajoči razpisi za IKT sektor

Mateja Elin Praznik iz RR & CO je na dogodku za člane SRIP PMiS in IKT Horizontalne mreže predstavila nekatere vsebine o prihajajočih razpisih za sofinanciranje raziskav in razvoja, demonstracij, pilotov, digitalizacije in internacionalizacije v gospodarskih družbah.