Danes je največ pozornosti usmerjeno v tehnologijo UI. Uspešna podjetja na tem področju pretežno pozornost in energijo usmerjajo v izkoriščanje UI za ustvarjanje dodane vrednosti. Pri tem so ključni ljudje in proces, tehnologija pa zgolj sredstvo.
Informacijska varnost ni samoumeven pojem, temveč je zanjo potrebno skrbeti. Izvesti je potrebno določene varnostne ukrepe, katerih učinkovitost in delovanje pa je potrebno preveriti.
Poslovanje na daljavo je v podjetjih pospešilo uvajanje storitev e-identifikacije in digitalnega podpisa. Poslovanje se je večinoma preselilo v digitalno okolje z digitalnimi rešitvami, ki zagotavljajo neprekinjeno poslovanje v največji možni meri, ob vsakem trenutku.
Barbara Domicelj: Potrebujemo konkretne projekte in hitrejši prenos umetne inteligence v prakso, sicer se nam lahko zgodi, da bomo nabrali razvojni zaostanek, ki ga bomo pozneje vse težje zmanjšali...
Dandanes ni več podjetja, ki ne bi bilo povezano s svetovnim spletom. Napadi na podjetja se dogajajo sleherni dan, statistično pa mala in srednje velika podjetja (MSP) še vedno ne posvečajo dovolj pozornosti informacijski varnosti.
Skrb za odlično osebno uporabniško izkušnjo udeleženca potovanja je trend, ki dandanes učinkovito povezuje turizem z uporabo podatkovne ekonomije.
Čas je , da podjetja izkoristijo pridobljene izkušnje in digitalne kompetence za razmislek in prave odločitve. To bo ključno. Kajti nič več ne bo tako, kot je bilo. Tudi v konkurenčnih podjetjih ne, in tudi ne pri kupcih in dobaviteljih.
V e-pogovoru sta gospodarski minister Zdravko Počivalšek in predsednik GZS Boštjan Gorjup razpravljala o protikriznih ukrepih, opredeljenih z interventno zakonodajo, ter o tem, kako ponovno zagnati gospodarstvo.
Umetna inteligenca vedno bolj vstopa v vsakodnevno življenje ljudi in vedno močneje vpliva tudi na gospodarstvo. V Sloveniji imamo dobro razvito raziskovalno sfero na področju umetne inteligence, potrebno pa je narediti korak naprej pri uporabi umetne inteligence v gospodarstvu tako pri podpori poslovnih in proizvodnih procesov kot pri nadgradnji samih proizvodov in storitev.
Kriza zaradi novega korona virusa je povzročila izjemno hitre spremembe v načinu dela in v uvajanju digitalnih orodij, ki jih ni predvidevala nobena teorija, nobena organizacija, nobena država. Kako se je naše delo spremenilo v času Covid-19, smo predstavili na e- konferenci Delo od doma in podpora skupinskemu delu.