Trenutni dogodki marsikateremu podjetju prinašajo streznitev na področju digitalizacije, lahko bi rekli, da to velja kar za vso Slovenijo. Čas, v katerem živimo, bo vsekakor zaznamoval zdajšnje in prihodnje generacije, spominjali se ga bomo kot prehoda iz informacijske družbe v podatkovno družbo, ki ga je med drugim pospešila tudi pandemija.
Ravno zaradi krize, v kateri smo se znašli, bosta digitalizacija računov in njihova sledljivost zelo hitro postali obvezni v večini držav EU.
Videti je, da je kriza pravzaprav povzročila hitro digitalno preobrazbo precejšnjega dela družbe, kar prinaša tudi koristi, ki se jih do sedaj nismo zavedali. Predvsem, da se da delati dobro tudi drugače. Digitalizacija v tem času pravzaprav deluje kot zaščitno sredstvo.
Odziv podjetij, ki so za čas epidemije brezplačno ponudila svoja orodja in storitve.
Direktorji IT-podjetij so odgovarjali na vprašanja, kako bo epidemija bolezni COVID-19 vplivala na panogo IKT, ali bodo podjetja v IT vlagala več ali manj in katerim naložbam se nikakor ne bi smeli odpovedati.
Igor Zorko: »Povečana obremenitev vseh delov telekomunikacijskega omrežja zahteva sodelovanje države, gospodarstva in civilne družbe.«
»Ne ponovimo napake, ki smo jo naredili ob krizi '91, ko so podjetja, v interesu kratkoročnega preživetja, ukinila razvojne oddelke in aktivnosti,« opozarja dr. Peter Wostner vodja sektorja za koordinacijo pametne specializacije.
Evropska komisija (EK) je 20. marca 2020 objavila drugi del razpisov za raziskovalne in razvojne projekte na obrambnem področju.
Poziv podjetjem, da pomagajo zagotoviti dostop do spleta in računalniške opreme za šolanje prek spleta učencem, ki te možnosti nimajo.
Navodila za varno delo na daljavo lahko najdete na spletnih straneh si.cert ali v priporočilih za posameznike in podjetja za delo na daljavo na spletnih straneh Enisa.