Na konferenci GoDigital2020 bo tudi dr. Peter Wostner, ki bo spregovoril o digitalni preobrazbi kot ključu za dvig blaginje Slovenije.
Poletje je bil idealen čas za digitalizacijo podjetij in za pripravo na drugi val epidemije. Katere izkušnje so slovenska podjetja upoštevala iz prvega vala?
Prvi javni razpis DigiCirc, ki bo obravnaval izzive krožnih pametnih mest, bo objavljen 1. novembra.
Najuspešnejši se ukvarjajo s prilagajanjem poslovnih modelov in uporabniško izkušnjo, v Sloveniji pa ponekod niso digitalizirani niti osnovni poslovni procesi.
Digitalna preobrazba prinaša nove rešitve s še večjo odvisnostjo od digitalnih tehnologij in zagotavljanja kibernetske varnosti. Med vodilnimi vse bolj prevladuje prepričanje, da je uveljavljanje ukrepov kibernetske varnosti del obvladovanja tveganj, ki podjetjem zagotavljanja konkurenčno prednost.
Vsa inovativna mala in srednje velika podjetja vabimo, da se vključijo v EU in EUREKA program za povečanje investicijske pripravljenosti.
Predvsem mala in srednje velika podjetja imajo še ogromno neizkoriščenega potenciala na področju digitalizacije, ki lahko dvigne produktivnost in konkurenčnost.
V oktobru, ki je mesec kibernetske varnosti, je na Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) potekala konferenca o kibernetski varnosti podjetij z naslovom »24/7/365: Kibernetska (ne)varnost nikoli ne počiva. Kaj se dogaja, ko spimo?«.
Znanja o umetni inteligenci imamo v Sloveniji primerjalno res veliko, pri prenosu tega znanja in izkušenj v prakso pa je rezerv še ogromno ...
V nenehno spreminjajočem se okolju kibernetskih groženj morajo države imeti prožne in dinamične strategije kibernetske varnosti za vzdrževanje odpornosti proti novim globalnim grožnjam, še posebej v obdobju intenzivne digitalne preobrazbe družbe.