Vabljeni k sodelovanju na drugo mednarodno konferenco TBMCE 2019 – Tehnologije in poslovni modeli za krožno gospodarstvo. Konferenca bo potekala 24. in 25. oktobra 2019 v kongresnem centru Hotela Bernardin v Portorožu.
Konferenca TBMCE je namenjena predstavitvam konceptov krožnega gospodarstva ter tehnologij in metodologij, ki prispevajo k prehodu podjetij in celotne družbe na odgovornejše, krožno ravnanje z viri.
Kot udeleženec konference boste imeli priložnost sodelovati s kolegi in strokovnjaki iz industrije in raziskovalnih institucij ter izmenjati ideje z razvijalci tehnologij.
Teme konference TBMCE 2019 so naslednje:
Tema 1: Trajnostna energija
Tema 2: Biomasa in alternativne surovine
Tema 3: Krožni poslovni modeli
Tema 4: Sekundarne surovine in funkcionalni materiali
Tema 5: IKT v krožnem gospodarstvu
Tema 6: Procesi in tehnologije
Tema 7: Izobraževanje za ničelne odpadke in krožno gospodarstvo.
Predstavitve prispevkov so možne v obliki ustnih predavanj in posterjev.
Na konferenci TBMBCE 2019 bodo potekale tudi panelne diskusije:
Problematika odpadne plastike in gum v zbirnih centrih
Za oddajo povzetka in registracijo se lahko prijavite na strani elektronskega prijavnega sistema konference TBMCE 2019 https://tbmce.conforganizer.net/login/.
Več informacij o konferenci najdete na strani tbmce.um.si ali na naslovih milos.bogataj@um.si in tbmce@um.si.
Pomembni datumi:
Rok za oddajo povzetkov: 22. 7. 2019 Obvestilo o sprejetju: julij 2019 Rok za oddajo celotnega prispevka (ni obvezno): 1. 9. 2019 Obvestilo o sprejetju celotnega prispevka: 15. 9. 2019 Konferenca: 24. in 25. 10. 2019
Celotni prispevki bodo objavljeni v odprto-dostopnem elektronskem zborniku konference pri Univerzitetni založbi Univerze v Mariboru. Objavljeni prispevki bodo dostopni v seznamih OAPEN in DOAB z možnostjo indeksiranja v bazi Web of Science Core Collection. Razširjene članke izbranih prispevkov bo možno objaviti v posebni številki znanstvene revije s faktorjem vpliva.
Organizator konference: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Mariboru, član SRIP – Krožno gospodarstvo, v soorganizaciji SRIP – Krožno gospodarstvo .